Malt Drink +

230
Nestle Milo 1kg $9 ($0.90 Per 100g) @ Coles

expired Nestle Milo 1kg $9 ($0.90 Per 100g) @ Coles

Rare to see Milo for less than $1 per 100g so thought I'd share - not the cheapest. View the whole catalogue here. If you fancy yourself a Milo-sseur, try your hand at the Milo Cup. The winner …

4060

out of stock MILO 460g + Champ Band $5 (Was $45) + Pickup Only @ BIG W

Found randomly on Facebook. Ordered a couple for pickup for the kids. Am in Canning Vale, WA. Seems to be available nationwide (YMMV) 7th June 2021, 9:42:49 pm Out of stock online, Pickup Only in …

770
Coles 21/4: 4x Gaytime $4.25, Milo 200g Tin $2, 4x Magnum $4.50, Pringles $2, NaturalCo Lollies $2, 24x Frantelle $6, Brut $3.15

expired Coles 21/4: 4x Gaytime $4.25, Milo 200g Tin $2, 4x Magnum $4.50, Pringles $2, NaturalCo Lollies $2, 24x Frantelle $6, Brut $3.15

Some specials and an early look at the upcoming Coles catalogue starting Wed Apr 21. Stay safe, and enjoy :) Mod: Frantelle is $9 in NSW/SA/NT/WA.

210
½ Price Nestle Milo 30% Less Added Sugar or Plant Based Milo 395g $3.50 @ Woolworths

expired ½ Price Nestle Milo 30% Less Added Sugar or Plant Based Milo 395g $3.50 @ Woolworths

Not sure if this is in store or online only, however I checked various post codes for AU wide and showing as "in stock". Also available for 1/2 price: Plant Based 395g for $3.50 (was …

300
½ Price Nestle Milo Ice Cream Tub 470ml $3.50 @ Woolworths

expired ½ Price Nestle Milo Ice Cream Tub 470ml $3.50 @ Woolworths

Just trying to cheer people on Sunday nights. Never tried it, here for the feedback. Product Details Ice confection with compound chocolate (8%) and formulated supplementary food (7.5%). Made in …

50
[VIC] Nestle Milo 1.5kg $14.89 @ Costco Epping (Membership Required)

expired [VIC] Nestle Milo 1.5kg $14.89 @ Costco Epping (Membership Required)

Available at Costco Epping, Victoria. Not sure if it is available everywhere.

1251

out of stock [Prime] MILO Chocolate Drink, 1.5kg $10 Delivered @ Amazon AU

The latest Prime lightning deal, for all your chocolately needs.

150

expired Nestle Milo 1.5kg $14.20 + Delivery ($0 w/ Prime/ $39 Spend) @ Amazon AU

Nestle Milo 1.5kg $14.20 + Delivery ($0 with Prime/ $39 Spend) @ Amazon AU

580
½ Price Milo Ice Cream Tub 470ml $3.50 @ Woolworths

expired ½ Price Milo Ice Cream Tub 470ml $3.50 @ Woolworths

Australian made Product. Ice confection with compound chocolate (8%) and formulated supplementary food (7.5%).

630
½ Price Milo Ice Cream Tub 470ml $3.50 (RRP $7) @ Woolworths

expired ½ Price Milo Ice Cream Tub 470ml $3.50 (RRP $7) @ Woolworths

Milo Ice Cream Tub 470ml Half price, on special at the moment. $3.50 Was $7.00 Australian made Product. Ice confection with compound chocolate (8%) and formulated supplementary food …

890
Milo 450g (Australian Made) - $3.50 @ The Reject Shop

expired Milo 450g (Australian Made) - $3.50 @ The Reject Shop

I missed the recent Amazon deal for the 1.5kg tins, but then came across these 450g tins for $3.50 each, which makes this a better deal.They're Australian made with best before date of September …

531

expired Kirk's Soft Drink 30x 375ml $18, 200g Tim Tams $2.50, Nestle Milo 1.5kg $14.20 + Delivery ($0 w/ Prime/ $39 Spend) @ Amazon AU

Nestle Milo 1.5kg $14.20 + Delivery ($0 with Prime/ $39 Spend) @ Amazon AU expired Kirks Variety Soft Drink Multipack Cans 30 x 375mL $18 Tim Tams $2.50

440
[VIC] $2.50 Milo, $0.70 Lily O'Brien's Chocolate @ Kmart

expired [VIC] $2.50 Milo, $0.70 Lily O'Brien's Chocolate @ Kmart

Happy for this to be moved to forums as may be store specific (unsure). Spotted at Kmart Eastland: $2.50 450g Milo ($6.30 at Coles), BBD July 2020 $0.70 Lily O'Brien chocolate range, BBD Oct …

630
Coles ½ Price: Bulla Murray St Sticks 4pk or Tub 460mL $5, Milo 460g $3.50, Heritage Mill Clusters or Muesli 1kg $3.50 + More

expired Coles ½ Price: Bulla Murray St Sticks 4pk or Tub 460mL $5, Milo 460g $3.50, Heritage Mill Clusters or Muesli 1kg $3.50 + More

Coles half price specials, valid from Wed 26 February to Tue 3 March. Taken from the VIC metro catalogue. Dairy, Eggs & Meals Was Now Save Discount Chobani Flip Yogurt 140g …

460
½ Price: Milo 460g $3.50, Danone YoPro Pot 160g $1.20 @ Woolworths

expired ½ Price: Milo 460g $3.50, Danone YoPro Pot 160g $1.20 @ Woolworths

Nestle Milo is 76¢ per 100g Danone YoPro is 75¢ per 100g Don't forget to use discounted wish cards (in-store and online) and cash back (online only).

1580

out of stock Milo 450g $1.40 (Was $10) + Shipping (Free over $60 Spend) @ Cotton On (Online only)

CS3019JFM

You’ll have to buy a decent quantity of tins to soften the blow of the postage. Not sure of the expiry date if you are going to stockpile. Thanks to Price Hipster for detecting the price …

20

expired MILO Champ Squad Band, Kids Fitness & Activity Tracker - $33.99 Delivered @ Amazon AU

Save 15% of RRP on the MILO Champ Squad Band, Kids Fitness & Activity Tracker - Dark Green Designed for kids 6-12 years old Download & pair withthe MILO Champ Squad app from the Apple App …

230

expired Nestle Milo 1.5kg $12.90 + Delivery ($0 with Prime/ $39 Spend) @ Amazon AU

Got a camelcamelcamel alert for 1.5Kg of Milo for $12.90. Not an all time low, but still excellent value. https://au.camelcamelcamel.com/NESTL%C3%89-Chocolate-Powder-...

200
½ Price Kinder Bueno Mini 108g or Ovalteenies Multipack 135g $2 @ Woolworths

expired ½ Price Kinder Bueno Mini 108g or Ovalteenies Multipack 135g $2 @ Woolworths

Kinder Bueno Mini 108g Pk 20 or Ovalteenies Multipack 135g - $2 Kinder Bueno Mini Sharepack 108g Ovaltine Ovalteenies 135g Pack

680
Nestlé Milo Chocolate Malt Drink 1kg $8.60 @ Woolworths

expired Nestlé Milo Chocolate Malt Drink 1kg $8.60 @ Woolworths

A true OZ-Bargainer will get it from Woolworths, 'its a massive savings of .40c a jar A better deal than Coles that is starting tomorrow $9.50 for 1.1Kg, which is 86.36cents Don't forget …